O czym należy pamiętać przy serwisowaniu instalacji LPG w naszym aucie

Serwisowanie auta to jedna z czynności, którą odpowiedzialny kierowca powinien wykonywać regularnie. Właściwą opieką należy otoczyć także instalacje LPG. W jaki sposób zadbać o ich sprawność?

Zatroszcz się o filtry

Nasza instalacja LPG nie ma prawa działać prawidłowo, jeśli filtry gazowe będą w złej kondycji. Jeśli są zanieczyszczone, nie będą w stanie wychwycić zanieczyszczeń pochodzących z paliwa. To dlatego czyszczenie filtrów zawsze wchodzi w skład takich działań jak serwisowanie i przegląd instalacji LPG

Skontrolowanie działania sterowników

Serwis instalacji LPG często obejmuje także sprawdzenie, czy sterownik prawidłowo dostosowuje swoje parametry do sygnałów, które odbiera z czujników. Profesjonalny warsztat dba o to, gdy przeprowadza montaż instalacji. Dobrze będzie jednak zweryfikować to również później; wtedy ekspert przeprowadzający serwis instalacji gazowej w samochodzie upewni się, czy wszystko przebiega należycie.

Serwisowanie instalacji LPG – co jeszcze jest ważne?

Nie zapomnijmy również o innych etapach. Ich realizacja sprawi, że przegląd instalacji LPG będzie miał kompleksowy charakter. Mowa o:

  1. zweryfikowaniu działania reduktorów
    Szacuje się, że wymiana lub kontrola tego podzespołu powinna być przeprowadzana co 100-150 tys. km. Nieprawidłowo działający reduktor nie będzie w stanie właściwie zredukować ciśnienia gazu. Specjaliści oferujący serwis instalacji gazowej w pojeździe szybko i sprawnie przeprowadzą taką kontrolę.
  2. legalizacji zbiornika LPG
    Takie działania w obrębie zbiornika autogazu należy przeprowadzać nie rzadziej niż raz na 10 lat, bo tyle wynosi czas eksploatacji tej części. Jeśli zaniedbamy tę ważną czynność, zbiornik nie będzie w stanie poradzić sobie z wysokim ciśnieniem.
  3. upewnieniu się, czy węże gumowe nie mają żadnych uszkodzeń
    Przegląd instalacji gazowej w aucie musi uwzględniać także sprawdzenie elementów gumowych. Szczelność musi być zweryfikowana szczególnie na połączeniach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *