Instalacja gazowa CNG – co musisz wiedzieć przed jej założeniem?

Instalacja gazowa CNG to opcja ciesząca się sporą popularnością. Co sprawia, że tak chętnie wybierana jest przez kierowców. Dziś prześledzimy najważniejsze informacje o tym rozwiązaniu.

Montaż instalacji CNG – najważniejsze fakty, które warto poznać przed zdecydowaniem się na taką usługę

Zastanawiasz się jak zwiększyć przebiegi między tankowaniem oraz zadbać o sprawność swojego silnika? Jeśli są to kwestie, które traktujesz priorytetowo, koniecznie rozważ montaż instalacji CNG. Faktem jest to, że takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na żywotność silnika. Konstrukcja jest bowiem zaplanowana w taki sposób, że dochodzi do mniejszego zanieczyszczenia oleju silnikowego. W tym miejscu należy wspomnieć także o niższej emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Zalety wydają się zachęcające, ale co z kosztami? Szacuje się, że koszt instalacji CNG wraz z profesjonalnym montażem sięga ok. 16 tys. zł. Wyliczenia pokazują jednak, że dla samochodów ciężarowych taki wydatek może zwrócić się już w ciągu trzech miesięcy. Warto więc dokładnie przeanalizować obliczenia i upewnić się, czy rzeczywiście dobrym rozwiązaniem jest odrzucanie montażu z powodu wysokiej ceny. Okazać się może bowiem, że w rzeczywistości jest to droga do wyraźnych oszczędności.

Instalacja gazowa CNG – komu przekazać montaż?

Wszystkie zmiany w obrębie auta powinny być realizowane przez specjalistów. W końcu chodzi tutaj o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. W sprawdzonych miejscach możemy mieć pewność, że eksperci:

  • użyją wysokojakościowych podzespołów;
  • zatroszczą się o to, by proces był zrealizowany zgodnie z określonymi procedurami;
  • wykorzystają lata swojego doświadczenia, by zadbać o każdy szczegół;
  • zagwarantują nam, że instalacja gazowa CNG będzie rzeczywiście bezpieczna.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *