Kiedy i jak często wymieniać olej w skrzyni biegów?

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej to sprawa, której nie należy traktować po macoszemu. Podobnie jest z wymianą oleju silnikowego. W tym artykule skupimy się jednak na pierwszym zagadnieniu.

Wymiana oleju – co należy wiedzieć, zanim przystąpi się do działania?

Żeby dobrze przeprowadzić ten proces, musimy być zaznajomieni z określonymi zasadami. Bez takiej wiedzy możemy popełnić kardynalne błędy, których możemy bardzo żałować. Jednym z błędów, których należy się wystrzegać, sytuacja, gdy poziom oleju przekracza poziom minimum. Wtedy nie należy wymieniać oleju. Jest ona niewskazana także wtedy, gdy olej został zmieszany z innymi substancjami. Takiego zanieczyszczenia trzeba unikać za wszelką cenę.

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej powinna rozpocząć się od weryfikacji, czy olej jest rzeczywiście dopasowany do specyfiki naszego pojazdy. Nie możemy spodziewać się, że wymiana oleju rzeczywiście przyniesie satysfakcjonujące efekty, jeśli nie spełnimy wcześniej wspomnianych zasad.

Wymiana oleju w skrzyni biegów – jak często trzeba o to dbać?

Dbanie o poszczególne podzespoły pojazdu przynosi najlepsze rezultaty, gdy regularnie troszczymy się o te obowiązki. Jak sytuacja ma się z wymianą oleju? Kierowcy dość często zadają to pytanie. Czasem inne informacje podają:

  • producenci;
  • mechanicy.

Lepiej będzie, jeśli zaufamy tej drugiej grupie. Tacy specjaliści nierzadko podkreślają, że wytrzymałość oleju, o którym mówią producenci, nie jest wystarczająca i wymiana oleju w skrzyni automatycznej powinna być wykonana po pokonaniu krótszego odcinka. Ile on wynosi? I co jeszcze powinniśmy wiedzieć o wymianie oleju? Profesjonalne doradztwo na tym polu oferuje m.in. firma warsztat-swinoujscie.pl. Eksperci udzielą nam m.in. informacji o tym, jaki olej wybrać do automatycznej skrzyni biegów, a jaki będzie idealnym rozwiązanie, gdy dysponujemy skrzynią manualną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *