Dlaczego obuwie motocyklowe jest tak ważne?

Buty motocyklowe to jedna ze składowych kompletnego stroju motocyklisty. Mogą prezentować się niezwykle stylowo, zwłaszcza jeśli zainwestujemy w nowoczesny, modny model. Zdecydowanie najważniejsza jest tu jednak ich funkcjonalność. Dziś sprawdzamy, w jaki sposób dobre buty motocyklowe dbają o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy.

Obuwie motocyklowe damskie i męskie

W wysokiej jakości wariantach spotkamy się z systemem ochrony, który ma na celu zabezpieczyć staw skokowy. Stworzenie butów motocyklowych, dobrze chroniących nogę i jednocześnie zapewniających swobodny ruch kostki i stopy to nie lada sztuka.

Producenci starają się regularnie wzbogacać swoje modele o nowe rozwiązania z zakresu ochrony motocyklisty. W niektórych opcjach dostrzeżemy np. specjalne profile, składające się z wewnętrznych i zewnętrznych drążków. Ich funkcją jest ochrona kostki przed ewentualnymi uderzeniami. Funkcję ochronną spełniają także specjalne ortezy stawu skokowego wbudowane w but.

To tylko kilka przykładów konstrukcji obuwia motocyklowego. Zanim kupimy parę wymarzonych butów dobrze upewnijmy się, w jaki sposób producent zadbał o nasze bezpieczeństwo.

Obuwie motocyklowe

Buty motocyklowe – jakie udogodnienia wpływają na nasz komfort?

  • materiał

Dobrze byłoby, gdyby główna powłoka zapewniała wysoki poziom wodoodporności. Warto wybierać również takie tworzywa, które dobrze dopasowują się do nogi, i które łatwo się czyści.

  • podeszwa

Ten element powinien zapewniać nam doskonałą przyczepność. Jednocześnie nie może utrudniać nam wyczucia nacisku na podnóżek.

  • systemy zapinania i system elastycznych prowadnic

To one gwarantują, że but będzie właściwie dopasowany do naszej stopy.

Najpewniejszym sposobem za wyposażenie się w solidne obuwie jest zaufanie sprawdzonym sklepom. W takich miejscach jak Moto Freak z Krakowa kupimy buty Dainese Motorshoe D-WP, Dainese Course D1 oraz buty motocyklowe takich marek jak Alpinestars Smx Plus czy TCX R-S2.

 

Źródło: https://moto-freak.pl/pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *