Czym charakteryzują się najciekawsze kawy rzemieślnicze z Wietnamu?

Kawa po wietnamsku jest ceniona przez wielbicieli tego napoju na całym świecie. Warto podkreślić, że Wietnam można zaliczyć do jednego z największego jej eksportera. Najpopularniejsza Robusta ze względu na intensywność aromatu, który można porównać do klasycznego espresso, często podawana jest z łagodzącymi smak dodatkami.

Kawa w Wietnamie może wyglądać jak przepyszny deser. Jest ona podawana z dodatkiem cukru, wlewanego na dno szklanki mleka skondensowanego, a nawet jajek w postaci kogel moglu, czy masła. Udając się do klasycznych wietnamskich kafejek, można najczęściej spotkać kawę mrożoną zawierającą kruszony lód.

Najlepsza kawa z Wietnamu – jakie są jej cechy charakterystyczne?

Wietnamska kawa Robusta wyróżnia się lekko gorzkim, mocnym smakiem. Warto zaznaczyć, że napój ten ma dużą zawartość kofeiny, która może wynosić nawet 2,7%. Osoby preferujące nieco delikatniejsze aromaty mogą zdecydować się na nieco mniej popularną Arabikę. Napój przygotowywany jest najczęściej za pomocą tradycyjnego zapalacza o nazwie phin, choć osoby nieposiadające takiego urządzenia mogą z powodzeniem skorzystać w tym celu z kawiarki, czy dippera.

Sklep z kawą – gdzie kupić najlepsze kawy rzemieślnicze prosto z Wietnamu?

Aby móc cieszyć się smakiem najwyższej klasy warto zdecydować się na zakup produktu od sprawdzonego producenta, który stawia wysoką jakość na pierwszym miejscu. W tym celu zdecydowanie warto odwiedzić palarnie kawy Bearded Coffee. W ofercie firmy konsumenci mogą nabyć wietnamskie kawy rzemieślnicze Robusta wyróżniające się karmelowymi nutami smakowymi.

To idealne rozwiązanie dla amatorów kawy, którzy pragną cieszyć się z aromatycznego napoju, nie posiadając fachowej wiedzy. Każda z kaw oferowanych przez Bearded Coffee wyróżnia się najwyższym poziomem świeżości, ponieważ proces mielenia zachodzi dopiero po przyjęciu danego zamówienia do realizacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *