Wybór najlepszego kombinezonu motocyklowego do swoich potrzeb

Kombinezon motocyklowy jest jednym z popularnych elementów garderoby motocyklisty. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych wariantów takiej odzieży. Ogromny wybór sprawia, że zwiększa się szansa na znalezienie rozwiązania, z którego będziemy w pełni zadowoleni. Nadal jednak duża różnorodność propozycji może nieco paraliżować. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek ułatwiających poruszanie się po bogatym świecie kombinezonów motocyklowych.

W jaki sposób producenci dbają o wygodę motocyklistów?

Kombinezon to specyficzne ubranie. Jednoczęściowa konstrukcja może kojarzyć się z trudniejszym dopasowaniem odzieży do ciała motocyklisty niż ma to miejsce np. podczas wyboru kurtek czy spodni. W praktyce jednak jest to wariant doceniany zarówno przez zapalonych motocyklistów, którzy od lat uprawiają jazdę jednośladem, jak też i początkujące osoby.

Aby kombinezony lepiej dopasowywały się do ciała, stosuje się w nich:

  • elastyczne wstawki
    Przydają się zwłaszcza w kroku, na plecach i w pachach. To one odpowiadają za to, że motocyklista ma swobodę ruchu. W niektórych modelach znajdziemy także wstawki ze skóry akordeonowej. Jeśli zależy na tym, żeby dopasowanie stroju było jeszcze lepsze, zwróćmy uwagę na ten element.
  • odpowiedni krój
    Kombinezon motocyklowy męski i damski musi zapewniać wygodę podczas jazdy. To sprawa, którą traktuje się priorytetowo już na etapie opracowywania kroju ubrania. W kombinezonach nierzadko stosuje się krój ze zgiętymi rękawami i nogawkami, co decyduje o wyższym komforcie podczas podróży jednośladem.
  • funkcjonalne rozszerzenia na łydkę
    Takie zapisane na suwak elementy pozwalają uniknąć nieprzyjemnych napięć materiałów.

Jeśli więc chcemy znaleźć funkcjonalny kombinezon motocyklowy, koniecznie zwróćmy uwagę na tego typu udogodnienia. Propozycje od rzetelnych producentów oferuje m.in. sklep Motofreak z Krakowa.

Wybór najlepszego kombinezonu motocyklowego do swoich potrzeb

Kombinezon motocyklowy męski i damski – co z ochroną?

Strój na motocykl musi spełniać także określone wymogi związane z bezpieczeństwem. Najlepiej będzie zaufać rozwiązaniom, pozwalającym na komfortowe zainstalowanie poduszek powietrznych. Na bezpieczeństwo podczas ewentualnego poślizgu pozytywnie wpływają slidery. Cennym dodatkiem będą także wypinane ochraniacze bioder, ochraniacze klatki piersiowej czy wkładane ochraniacze kręgosłupa. W zaawansowanych opcjach znajdziemy też aerodynamicznie wyprofilowany garb na plecach. Taki dodatek sprzyja zachowaniu stabilności podczas jazdy, gdy osiągamy wysokie prędkości.

Współczesne kombinezony motocyklowe oferują zabezpieczenie na wysokim poziomie i zdarza się, że chronią motocyklistę przed poważnymi uszkodzeniami ciała. Zdecydowanie warto więc poświęcić chwilę na to, by odszukać satysfakcjonujący produkt. Podczas researchu koniecznie zwróćmy uwagę na certyfikaty – w rzetelnych sklepach powinniśmy być w stanie szybko odnaleźć taką informację o kombinezonie lub bez problemu uzyskać ją od obsługi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *