Montaż kamery: na co zwrócić uwagę

Coraz więcej osób rozważa instalację monitoringu dla własnego domu lub firmy. Współcześnie jest to ułatwione zadanie, gdyż na rynku jest wiele serwisów oferujących taką usługę, a zaawansowane systemy kamer znajdziemy nawet w sklepach z elektroniką. Jednak takie rozwiązanie wiąże się z kilkoma kwestiami, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o instalacji monitoringu na własnej posesji. Z tego względu, postaramy się przybliżyć ten temat, poruszając najważniejsze kwestie, które go dotyczą.

1. Prywatny monitoring a polskie prawo

Część klientów może stanąć przed pytaniem, jaki jest stosunek monitoringu do obowiązującego w Polsce prawa. Odpowiedź jest prosta. Każda osoba prywatna, która czuje się obiektywnie zagrożona może zainstalować na swoim obiekcie system kamer. Jedyny wymóg, którego nie można przekraczać to prywatność innych osób, np. naszych sąsiadów. Systemy rejestrujące dźwięk lub obraz nie mogą być skierowane na obszar czyjejś posesji, gdyż jest to naruszeniem prawa do prywatności.

2. Umiejscowienie systemu kamer i inne aspekty

Kwestie, które musimy rozważyć w tym przypadku to:

  1. Miejsce montażu kamer – Na zewnątrz lub wewnątrz, czy w obu tych miejscach, a także min. wysokość na której zostaną umieszczone.
  2. Oświetlenie – Aby monitoring zapewniał najlepsze rezultaty, powinniśmy pamiętać o odpowiednim naświetleniu.
  3. Kwestie techniczne – Takie jak np. kąt widzenia i pochylenia oraz zoom.

1. Odpowiednie miejsce montażu kamer to gwarancja objęcia szerokiego obszaru naszej posesji. Co więcej, jeśli zainstalujemy systemy rejestrujące dźwięk lub obraz na zewnątrz oraz wewnątrz domu, to znacznie podniesiemy poziom naszego bezpieczeństwa.

2. Oświetlenie jest kolejnym istotnym aspektem w instalacji monitoringu. Kamera, której obraz pada na dobrze oświetlony ogród lub wejście do domu, z pewnością uchwyci więcej szczegółów.

3. Kwestie techniczne posiadanego systemu kamer, takie jak min. ich kąt widzenia, pochylenia lub wielkość zoom’u, przyczynią się do ich uniwersalności oraz zakresu działania, co zapewni nam zwiększoną ochronę.

3. Specyfikacja monitoringu

Chcąc zainwestować w dobry monitoring, musimy pamiętać o jego specyfikacji. Urządzenia wysokiej jakości zagwarantują nam:

  1. Zdalny dostęp do obrazu z kamery.
  2. Szeroką kompatybilność z np. okablowaniem.
  3. Rodzaj pamięci oraz pamięć masowa. Rodzaj pamięci powinien być uniwersalny, a pamięć masowa odpowiednio duża.
  4. Kopia zapasowa, która jest szczególnie przydatna, gdyż tworzy kopię nagrywanego obrazu.
  5. System odtwarzania, który powinien być intuicyjny i czytelny w obsłudze.

4. Instalacja kamer Warszawa

Jedną z firm zajmujących się instalacją zaawansowanych systemów monitoringu jest CDJ. Firma oferuje montaż kamer w Warszawie, w jej okolicach oraz na terenie całej Polski. Na rynku systemów zabezpieczenia mienia działa od kilku lat oraz posiada przeszkolony personel do realizacji oferowanych usług.

5. Podsumowanie

Wybór właściwego i profesjonalnego monitoringu to gwarancja większego bezpieczeństwa dla naszego terenu prywatnego. Chcąc w takowy się wyposażyć, musimy pamiętać o jego instalacji zgodnie z polskim prawem, odpowiednim umiejscowieniu naszych kamer, a także ich specyfikacji technicznej, aby móc czerpać jak najwięcej z tego typu zabezpieczenia domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *