Czy warto stosować bloczki silikatowe?

Nie da się ukryć, że w wyborze materiału budowlanego znaczącą rolę odgrywa cena. Bloczki silikatowe są stosunkowo tanie. Na uwagę zasługuje także ich zdolność do akumulacji ciepła. Cegły z silikatów przeciwdziałają wahaniom temperatury, co oznacza, że mniej zapłacimy za energię.

Na taką opcję powinny zdecydować się także te osoby, które planują wznoszenie wysokich budowli. Odporność silikatów sprawia, że nie potrzebujemy wznosić konstrukcji szkieletowych, nawet jeśli prace dotyczą kilkunastopiętrowych budynków. Takie ułatwienie pozwala więc znacznie ułatwić i usprawnić realizację projektu. Jakie inne zalety mają bloczki silikatowe? Dziś przyglądamy się tej sprawie bliżej.

Bloczek silikatowy – czy rzeczywiście uniwersalny?

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że cegła silikatowa wcale nie jest rozwiązaniem ostatnich lat. Z takiego budulca korzystano już w ubiegłym wieku, a nawet odrobinę wcześniej – technologia produkcji silikatów została opracowana w 1880 roku w Niemczech. Co sprawiło, że popularność materiału nie zmalała przez tak długi czas.? Odpowiedzią jest m. in. uniwersalność. Bloczki silikatowe wykorzystamy do tworzenia takich konstrukcji, jak:

  1. ściany działowe
  2. ściany szczelinowe
  3. ściany ogniowe
  4. ściany konstrukcyjne
  5. ściany fundamentowe
  6. ściany piwniczne

Sama uniwersalność, chociaż ważna, nie wystarczyłaby do tego, żeby po bloczki wapienno piaskowe sięgano tak często, jak ma to obecnie miejsce. Jakie inne zalety wyróżniają ten budulec?

Cegły silikatowe – trwałość, której nie sposób nie docenić

Porządny materiał budowlany musi dobrze znosić różnorodne warunki. Grozi mu wilgoć, mróz oraz korozja. W efekcie bloczki silikatowe z powodzeniem sprawdzają się do budowy ścian zewnętrznych nawet w chłodnym klimacie, a dzięki swoim właściwościom chemicznym nie jest im groźna ani korozja biologiczna, ani korozja chemiczna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *