08 / 09 / 2017 Marketing

Udogodnienia w wyszukiwarce Google

W moim ostatnim wpisie dowiedzieliście się, przypomnieliście sobie nieco komend, które ułatwia wyszukiwanie w wyszukiwarce Google. Dzisiaj pociągnę temat dalej, skupiając się na udogodnieniach, które oferuje nam dobrze znany wujek.

O Google mam wyrobione zdanie, jest to firma, która nie lubi, gdy spędzamy na niej/w niej bardzo dużą ilość czasu. Rozpoczynając od samej korporacji, gdzie możemy znaleźć place zabaw, własne restauracje czy znane wszystkich chill roomy.. zdecydowanie tworzące otoczkę, w której pracownik ma wszystko pod nosem, tym samym spędzając w firmie większą ilość czasu. Wydaje mi się, że Google chce zrealizować dany tok myślenia we wszystkich obszarach wielkiej korporacji i dlatego robi wszystko, aby wyszukiwarka była „do tańca i do różańca”.

Przelicznik wartości i jednostek

Pierwszą dodatkową opcją jest przelicznik wartości i jednostek, wystarczy, że wpiszemy nasze liczby wraz z interesują nas miarą docelową.

Przykład:

2000 centymetrów na kilometr

Godzina na świecie

Przeglądarka Google oferuje nam również możliwość sprawdzenia godziny w dowolnym miejscu na świecie.

Przykład:

czas USA Waszyngton

Przelicznik walut

Dostajemy również informacje na temat przelicznika walut, wystarczy uzupełnić zapytanie o dwie interesujące nas jednostki.

Przykład

PLN na USD

Pogoda

Jeżeli byliśmy już w kantorze i wybieramy się z naszą gotówką w dane miejsce, warto sprawdzić wcześniej jaka czeka nas pogoda.

Przykład

pogoda Waszyngton

Śledź swoją przesyłkę

Google stara się być nadzwyczaj pomocną przeglądarką. Możemy sprawdzić tutaj również status naszej przesyłki (aktualnie tylko dla UPS, FedEx i USPS)

Przykład

1ZY7E0356855083416

Kalkulator

To również prosty i skuteczny kalkulator, który pomoże nam podczas wszystkich obliczeń.

Przykład

10-50*66+cos(23)

Sprawdź wschód słońca

Jeżeli interesuje nas czas wschodu słońca to również żaden problem.

Przykład:

Wschód słońca Waszyngton

Połączenia lotnicze

Z łatwością również dowiemy się o połączeniach lotniczych z uwzględnieniem daty, godziny i kosztu

Przykład:

lot Wrocław do Waszyngton

Dane statystyczne

To bardzo przydatna opcja, dzięki której poznamy stopę bezrobocia, liczbę ludności czy gęstość zaludnienia i wiele wiele więcej.

Przykład:

liczba ludności Waszyngton

To na tyle tego luźnego tematu, wierzę że nie raz skorzystacie z wyżej wymienionych opcji. Jeżeli znacie inne, ciekawe piszcie w komentarzach.

FacebookTwitterGoogle+LinkedIn